دسته بندی ها

منوی اصلی

طنز

جوک ها

پیامک ها

پیامک موضوعی

پیامک مناسبتی

مرامنامه 4جوک

روز پدر ۱۴۰۰ کی هست کی است | تاریخ روز پدر 1400 | روز پدر 1400 چه روزی است چندمه

روز پدر

روز پدر در تقویم سال ۱۴۰۰روز سه شنبه ۲۶بهمن ماه می باشد. بنابراین برای آن دسته از کسانی که می خواهند بدانند در سال ۱۴۰۰تولد حضرت علی (ع) چندشنبه است؟ باید بگویم ولادت امام علی روز سه شنبه است.

تاریخ دقیق روز پدر در تقویم سال ۱۴۰۰

در ایران روز پدر در ۱۳رجب، زاد روز حضرت علی بن ابیطالب (ع) اولین امام شیعیان گرامی داشته می‌شود. در بسیاری کشورها روز پدر، سومین یکشنبهٔ ماه ژوئن در نظر گرفته شده‌ است.

 روز پدر ۱۴۰۰

 

پدر بزرگترین نعمت در زندگی هر انسانی است که اگر همه ساعت‌های زندگی را به خاطر داشتن پدر شکرگزار خدا باشیم باز هم کم است. پدر تا زمانی که هست سایه امنش مرا در بر خویش می‌گیرد.در روز سیزدهم ماه رجب هر سال روز پدر و روز مرد می‌باشد و این روز مصادف با روز تولد امام علی (ع) است.

اس ام اس تبریک روز پدر

 

۲۶بهمن سال ۱۴۰۰، مصادف با ۱۳ رجب تولد اولین امام شیعیان حضرت علی (ع) می‌باشد. این روز را روز پدر نام نهاده اند.

متن تبریک روز پدر

در ایران روز پدر در ۱۳رجب، زاد روز حضرت علی بن ابیطالب (ع) اولین امام شیعیان گرامی داشته می‌شود. البته در بسیاری کشور‌ها روز پدر، سومین یکشنبهٔ ماه ژوئن یعنی ۲۱ام ژوئن روز پدر در نظر گرفته شده است.

 

روز پدر در آلمان

روز پدر در آلمان(به آلمانی|Vatertag) نسبت به دیگر کشور‌های جهان متفاوت است. روز عروج مسیح به آسمان به عنوان روز پدر در نظر گرفته شده‌است (روز سه شنبه، چهل روز پس از عید پاک). این روز، یک تعطیلی رسمی است و در برخی مناطق آلمان به آن «روز مرد» (به آلمانی: Männertag) یا «روز آقایان» (به آلمانی: Herrentag) نیز می‌گویند.